Олимпијада, дан 11: нове сјајне победе

Једанаести дан Олимпијаде у Лондону обележиле су сјајне победе руских спортиста. Прву су однеле синхроне пливачице Наталија Ишченко и Светлана Ромашина. Оне су сакупиле укупно 197,100 бодова и тако знатно одмакле шпанским такмичаркама које су заузеле друго место. Иља Захаров је мајсторски испунио сложени програм скокова у воду са трометарске скакаонице и освојио још једно олимпијско злато. После Захарова сјајну победу је однео и руски скакач увис Иван Ухов, савладавши у првом покушају висину од 2,38 m.

Рустам Тотров је заузео друго место и сребрну медаљу у рвању грчко-римским стилом, изгубивши у финалу од представника Ирана. Руски дизач тегова Руслан Албегов освојио је бронзу у категорији преко 105 kg, а још једну бронзу руској репрезентацији донела је гимнастичарка Алија Мустафина на партеру. Победом Мустафине завршена су олимпијска такмичења у гимнастици, у којима је ова седамнаестогодишња спортисткиња однела четири од укупно осам медаља.

Мање среће су имали руски такмичари у екипним спортовима. Преко два сата је трајао четвртфинални сусрет женских репрезентација у одбојци, у коме се руска екипа борила против одбојкашица Бразила. У изузетно напорном мечу право учешћа у борби за медаљу ипак је припало бразилској репрезентацији. Рускиње нису имале среће ни у рукомету: у мечу против Јужне Кореје руска репрезентација је изгубила са 23:24, тако да није прошла у полуфинале. Само су кошаркашице донеле радост руским навијачима, победивши у четвртфиналу екипу Турске са резултатом 66:63.

Данас ће у Лондону бити подељено 16 комплета медаља. Главни руски адут новог олимпијског дана је Наталија Антјух у трци на 400 метара са препонама.