Олимпијада, дан 13: са петог на четврто место

После тринаестог дана такмичења на Олимпијским играма у Лондону репрезентација Русије освојила је једну златну, две сребрне и једну бронзану медаљу. Сада у колекцији репрезентације има већ 56 медаља, од тога 12 златних.

Главни догађај олимпијског дана за Русију је била златна медаља Наталије Воробјове која је у финалу такмичења у рвању победила Бугарку Станку Христову. Захваљујући овом успеху Русија се попела за још једно место у пласману по броју медаља и сада је на четвртој позицији.

Обе Рускиње које су прошле у финале женског такмичења у боксу морале су да се задовоље сребром. Надежда Торлопова је изгубила од Американке, а Софија Очигава од боксерке из Ирске. Још једну медаљу за руску репрезентацију, овога пута бронзану, освојили су кануисти Алексеј Коровашков и Иља Первухин у двоседу на 1000 m. Руске кошаркашице изгубиле су у полуфиналном мечу од Францускиња и сада могу да се боре само за бронзу.

Данас ће у Лондону бити подељено 16 комплета медаља. Руси могу да претендују на медаље у девет дисциплина.