Прекинута утакмица између Црне Горе и Русије

Утакмица је прекинута у другом полувремену при резултату 0:0 због коришћења пиротехничких средстава од стране навијача.

Квалификациона утакмица Европског првенства 2016. између репрезнатација Русије и Црне Горе прекинута је због коришћења пиротехничких средстава од стране навијача и неће бити настављена.

Утакмица је прекинута у другом полувремену при резултату 0:0, преноси РИА „Новости“.

У другом полувремену Роман Широков није успео да изведе пенал, а неколико минута касније на терену је дошло до сукоба међу играчима. Навијачи су истовремено активирали пиротехнику и судија је донео одлуку да се утакмица прекине и повукао је екипе са терена.

Раније је у првом минуту утакмице један од навијача бакљом погодио голмана руске екипе Игора Акинфејева. Након тога он је пребачен у болницу, а утакмица је привремено заустављена. Полиција је касније ухапсила навијача који је бацио бакљу.

Министар спорта Русије Виталиј Мутко је саопштио да је голман руске репрезентације доживео потрес мозга и задобио опекотине по врату.