Русија уложила протест УЕФА због утакмице са Црном Гором

Руска страна је протестовала, јер утакмица није прекинута након што је голман руске репрезентације погођен у главу бакљом.

Руска страна је упутила протест Европском фудбалском савезу (УЕФА) због тога што утакмица квалификација за Европско првенство 2016. у Црној Гори није прекинута када је голман руске репрезентације погођен у главу бакљом.

„Ми до 19:00 часова имамо право да упутимо протест у вези са овом утакмицом, што смо и учинили. Разлог је што утакмица није прекинута. Надам се да ће УЕФА донети исправну одлуку“, изјавио је руски министар спорта Виталиј Мутко, а преноси „Р-Спорт“.

Раније је на званичном сајту УЕФА објављено саопштење у којем се наводи да ће савез почети дисциплинску истрагу о утакмици квалификација за Европско првенство између репрезентација Црне Горе и Русије након што од делегата и судије добије извештај о догађајима.

Према правилима УЕФА, репрезентација Црне Горе би могла да добије технички пораз у овој утакмици, јер Црна Гора није обезбеднила безбедност на стадиону.

У петак, 27. марта, на утакмици у Подгорици у првом минуту игре један од навијача је голмана руске репрезентације Игора Акинфејева погодио бакљом у главу. Он је пребачен у болницу, а утакмица је привремено заустављена. Затим је игра настављена, да би дефинитивно била прекинута у другом полувремену након сукоба међу играчима и поновног коришћења пиротехнике од стране навијача.