Руски хокејаши победили САД резултатом 4:0

Полуфинална уткамица Светског првенства у хокеју на леду између руске и америчке репрезентације завршила се са резултатом 4:0 у корист Русије.

Репрезентација Русије у хокеју на леду победила је екипу САД у полуфиналној утакмици Светског првенства у Чешкој и тиме себи обезбедила борбу за златну медаљу.

Полуфинална уткамица завршила се са резултатом 4:0 у корист Русије. Први гол за руску екипу постигао је Сергеј Мозјакин у 48. минуту, а убрзо за њим, три минута касније, противничку мрежу је затресао Александар Овечкин. Последња два гола дали су Вадим Шипачов у 56. и Евгеније Малкин у 59. минуту.

Руска репрезентација играће финале у недељу 17. маја са Канађанима. Истог дана Американци ће одмерити своје снаге са шведском екипом за треће место.

Репрезентација Русије у хокеју на леду прошле године је по пети пут однела победу на Првенству света у Минску, савладавши екипу Финске резултатом 5:2. Руски хокејаши на путу до медаље тада нису изгубили ниједну утакмицу.