Дакар-2017: Француски мотоциклиста помогао премореној супарници из Русије

Француски мотоциклиста је био једини који се зауставио и помогао премореној руској такмичарки да подигне свој мотор и да се врати у трку.

На 11. етапи рели-маратона Дакар руска спортисткиња Анастасија Нифонтова се нашла у тешкој ситуацији: пошто је пала на једном од пешчаних скретања, због премора није могла да подигне своје возило. У  помоћ јој је дошао француски такмичар.

На делу се показала чувена француска галантност. Мотоциклиста Грегори Морат је био једини који се зауставио и помогао премореној руској такмичарки Анастасији Нифонтовој да подигне свој мотор на релију „Дакар-2017” и да се врати у трку.

Поступак Француза је забележио сниматељ једног од телевизијских канала који прате такмичење. Уморна Анастасија је у сузама тражила помоћ, али представницима медија је забрањено да се мешају у саму трку.

Поред спортисткиње у очајању  пролазили су такмичари, али само се Морат зауставио, подигао њен мотор, пријатељски је потапшао по рамену и наставио пут.

После 11. етапе релија Нифонтова се нашла на 75. месту генералног пласмана и заузела је друго место међу женама.

Познати рели-маратон „Дакар” завршио се 14. јануара. Први пут у скоро четрдесетогодишњој историји такмичења представници Русије су победили у две категорије: међу квардоциклистима победио је Сергеј Карјакин, а у класи камиона Едуард Николајев је постао двоструки победник релија.

Свако, па и делимично копирање материјала Russia Beyond без писмене дозволе и линка на оригинални текст објављен на веб-сајту Russia Beyond третира се као грубо кршење закона о ауторским правима Руске Федерације. Russia Beyond и медијски холдинг RT задржавају право реаговања на сличне противправне радње и покретања судског поступка.