ЕП у уметничком клизању: Руси освојили злато у категорији спортских парова

Руски спортисти Јевгенија Тарасова и Владимир Морозов, који заједно наступају од 2012-те, освојили су своју прву златну медаљу на Европском првенству у уметничком клизању.

На Европском првенству у уметничком клизању које се одржава у Острави у Чешкој златна медаља у категорији спортских парова припала је руским спортистима Јевгенији Тарасовој и Владимиру Морозову.

У кратком и слободном програму они су освојили 227,58 бодова.

Сребро је припало немачком пару (Аљона Савченко/Бруно Масо) који је освојио 222,35 поена, док су бронзу освојили Французи Ванеса Џејмс и Морган Сипре (220,02 бода).

Међу шест најбољих спортских парова на првенству старог континента пласирала су се још два руска пара. На петом месту нашли су се Ксенија Столбова и Фјодор Климов (216,51), а на  шестом Наталија Збијако и Александар Енберт (200,75).

Руски клизачи Тарасова и Морозов заједно наступају од 2012. године. Ово је први пут да на Европском првенству освајају злато, док су двапут узастопце, прошле и претпрошле године, награђивани бронзаним медаљама, пише Интерфакс.

На првенству у уметничком клизању које је јуче почело у чешком граду Острава и траје до 29. јануара такмичи се 118 спортиста из 33 европске земље.

Свако, па и делимично копирање материјала Russia Beyond без писмене дозволе и линка на оригинални текст објављен на веб-сајту Russia Beyond третира се као грубо кршење закона о ауторским правима Руске Федерације. Russia Beyond и медијски холдинг RT задржавају право реаговања на сличне противправне радње и покретања судског поступка.