Репрезентација Русије победила Нови Зеланд на почетку Купа конфедерација

У првој утакмици Купа конфедерација који су на стадиону у Санкт Петербургу свечано отворили руски председник Владимир Путин и први човек ФИФА Ђани Инфантино, репрезентација РФ победила је селекцију Новог Зеланда са резултатом 2:0.

Русија је повела у 31. минуту утакмице аутоголом капитена новозеландске репрезентације Мајкла Боксола.  Резултат је на 2:0 повисио офанзивац руског тима Фјодор Смолов који је мрежу противника затресао у 69. минуту.

Са освојена три поена Руси се налазе на челу табеле групе А. У овој групи поред тима селектора Станислава Черчесова такмиче се и репрезентације Португалије и Мексика.

На свечаној церемонији на стадиону „Санкт Петербург Арена" Куп конфедерација који ће трајати до 2. јула отворили су председник РФ Владимир Путин и први човек ФИФА Ђани Инфантино.

Путин је нагласио да је Куп конфедерација први велики фудбалски турнир чији је Русија домаћин и најавио такмичење на највишем нивоу. Он се такође захвалио и Међународној фудбалској федерацији (ФИФА) за помоћ у припреми турнира и изразио наду да љубитеље фудбала у наредним данима очекује „узбудљив спекактакл“ и „праве победе“.

„Живео фудбал", рекао је на крају свог говора шеф руске државе, а потом је госте поздравио Ђани Инфантино, који је обраћање започео на руском језику.

Куп конфедерација на коме учествује осам репрезентација, победници континената, светски шампион у фудбалу и домаћин турнира одржава се у Москви, Санкт Петербургу, Казању и Сочију.

Свако, па и делимично копирање материјала Russia Beyond без писмене дозволе и линка на оригинални текст објављен на веб-сајту Russia Beyond третира се као грубо кршење закона о ауторским правима Руске Федерације. Russia Beyond и медијски холдинг RT задржавају право реаговања на сличне противправне радње и покретања судског поступка.