„Спартак“ се уплашио „Марибора“ и испустио победу

Global Look Press
Други руски тим московски „Спартак“ стартовао је синоћ у првом колу Лиге шапиона на стадиону „Људски врт“ против екипе домаћина Марибора. Упркос вођству све до 85. минута утакмице и подршци братских навијача „Црвене звезде“ московски клуб ниjе успео да надигра фудбалере словеначког „Марибора“.

Нерешени резултат (1:1) није биo влико изненађење с обзиром на неуверљиву игру шампиона у руској Премијер лиги.

Руски навијачи одавно су већ забринути за стање у коме се шампион налази. После девет кола Премијер лиге „Спартак“ је осми, а све до недавно заузимао је десето место на табели. У Марибору „Спартак“ није приредио позитивно изненађење.

Прво полувремене обележила је епизода која је могла да доведе до техничког пораза Московљана у случају понављања инцидента, а реч је о ракети испаљеној на игралиште из црвено-белог сектора. Генерално играчи Спартака до 59. минута, иако у предности, никако нису успевали да пошаљу лопту у правцу мреже, а када је то на крају ипак успело Александру Самедову „Спартак“ је повео. „Марибор“ који се и пре тога залагао свом снагом, кренуо је напред, и нажалост пресинговао на Спартак који је после постигнутог поготка почео да се прибија уз гол као да игра са европским прваком, а не шампионом Словеније. Логичан резултат био је 1:1.

После сјајног старта ЦСКА у Лисабону деби „Спартака" изгледа благо речено неуверљиво. Руски клуб ће ове сезоне, највероватније успети једино да се са Марибором надмеће за треће место у групи са Ливерпулом и Севиљом.

Текстови Russia Beyond су слободни за преузимање. Бићемо вам захвални ако их будете објављивали са линком који води на оригинални текст, односно на нашу страницу. Хвала!