"Ракета" Коларова за прва три бода за Србију на Светском првенству у Русији

Српски бомбардер Александар Коларов

Слободан Ђукић
Репрезентација Србије савладала Костарику у свом првом мечу на Светском првенству у Русији, феноменалним поготком Коларова из слободног ударца. Да није било голмана Наваса могло да буде и више голова у мрежи Костарике. Десетине хиљада Руса навијало за српску репрезентацију

Космос арена-Самара Гледалаца: 41 432

Репрезентација Србије је убележила три веома важна бода на СП у Русији, у мечу који је одигран против Костарике.

Изабраници Младена Крстајића су у својој првој утакмици на Мондијалу доминирали готово 90 минута, где су поред феноменалног гола Александра Коларова могли да постигну још барем 1-2 поготка да је било мало више концентрације у самој завршници напада тј. да на голу није стајао феноменални Кејлор Навас који је иначе први голман Реала из Мадрида.

Костариканци су одолевали све до 56.минута, када је лопту у своје руке узео левоноги српски "тобџија" Александар Коларов. Ни голман таквог калибра као што је Кејлор Навас није успео да заустави праву "ракету" коју је у стилу свог легендарног земљака Синише Михајловића испалио Коларов, и то у саме "ракље" противничког гола. Бацио се Навас колико је дуг, међутим то ни изблиза није било довољно да заустави лопту к0ја се напросто закуцала у његову мрежу.

Могла је репрезентација Србије у наставку меча да нокаутира грогираног противника, да су у неколико наврата Митровић, Миликовић-Савић и Костић били прибранији у самој завршници. Овако се утакмица завршила са минималним резултатом 1:0, што Србију поставља на прво место Групе Е где се поред Костарике још налазе и репрезентације Бразила и Швајцарске.