Тежак меч у Калињинграду: Швајцарска – Србија 2:1

Српски нападач Александар Митровић у дуелу са швајцарским репрезентативцима Џаком и Акањијем.

Mariana Bazo/Reuters
У другом колу групне фазе Мундијала репрезентација Швајцарске је у драматичној утакмици победила Србију са 2:1.

У тешкој утакмици са Швајцарском која је одиграна у Калињинграду у оквиру Светског фудбалског првенства 2018. репрезентација Швајцарске је у другом колу групне фазе победила Србију резултатом 2:1.

Срби су повели већ у шестом минуту голом Митровића. Полувреме је завршено вођством српске репрезентације, која је у првом делу утакмице имала иницијативу.

Швајцарци су изједначили у 54. минуту неодбрањивим волеј ударцем Џаке, после чега је иницијативу преузела швајцарска репрезентација.

Други гол за Швајцарце је постигао Шакири у 90. минуту.

Сада је Србија трећа у групи Е са три бода. Испред ње су Бразил и Швајцарска са по четири бода. За пласман у осмину финала светског првенства Срби би морали да победе репрезентацију Бразила са којом играју у среду 27. јуна у Москви.

Текстови Russia Beyond су слободни за преузимање. Бићемо вам захвални ако их будете објављивали са линком који води на оригинални текст, односно на нашу страницу. Хвала!