За неког је Русија и даље неосвојива: "Панцери" се погнутих глава враћају кући

Живот
RUSSIA BEYOND - СРБИЈА

На Светском првенству у фудбалу десила се прва велика сензација. Репрезентација Немачке која брани титулу првака света освојену пре четири године у Бразилу, испала је у групној фази такмичења од вечерас одличне Јужне Кореје.

Овај дан је свим љубитељима фудбала подарио заиста несвакидашњи меч. Репрезентација Немачке је допустила да у одлучујућем мечу изгуби од селекције Јужне Кореје и после 80 година се врати са турнира као последње пласирана екипа у групи. Немачки фудбалери су се надали да ће успети да откључају браву густо постављене корејске одбране, која је на моменте фанатично одолевала светском прваку. И онда је уследио невероватан шок. У 90 минуту после једног корејског корнера и кобне грешке немачке одбране, лопта се нашла у мрежи иза леђа голмана Нојера. 1:0 за Кореју! Није прошло неколико минута после шокантног гола, а Кореја је поново повисила своју предност на 2:0, и дефинитивно закуцала Немачку на последње место своје групе.

Истовремено су експлодирале трибине у Јекатеринбугу где су се налазили мексички навијачи, који су стрепели за пласман своје репрезентације у други круг, пошто су неочекивано растурени од селекције Шведске са 3:0.

Репрезентација Немачке која је освојила СП-2014 у Бразилу постала је четврта шампионска репрезентација у последњих пет турнира, која се није пласирала у наредну фазу такмичења.

Остаје нам да се надамо да ће овај дан задржати свој "магични" карактер, и да ће нам и у наредне две утакмице донети још неочекиваних изненађења.