Русија пише историју: „Зборнаја“ у четвртфиналу Мундијала

Живот
RUSSIA BEYOND - СРБИЈА
Русија се на овом Мундијалу, чији је домаћин, први пут у историји пласирала у плеј-оф Светског фудбалског првенства и одмах се победом над репрезентацијом Шпаније у осмини финала на стадиону Лужњики у Москви први пут пласирала у четвртфинале!

Шпанија је била фаворит у овом мечу, али су Руси под руководством Станислава Черчесова изванредном тактиком и уз велике напоре успели да се изборе за нерешен резултат у регуларном времену, који су задржали и у продужецима.

Први гол је постигла Шпанија у 11. минуту – лопта убачена пред гол Игора Акинфејева одбила се од ногу Сергеја Игнашевича који је у том тренутку заградио Серхија Рамоса и отишла у мрежу.

Русија је изједначила пред крај првог полувремена, када је у казненом простору Шпаније после Дзјубиног ударца главом у 40. минуту играо руком Пике, после чега је досуђен једанаестерац. Успешан егзекутор био је Артјом Дзјуба. Нерешен резултат 1:1 остао је до краја регуларног тока меча, а затим и у продужецима.

Руска репрезентација је дошла до победе бољим извођењем једанаестераца. Акинфејев је одбранио два пенала, док су фудбалери Русије успели да реализују сваки ударац са једанаест метара.

Противник Русије у четвртфиналу знаће се после утакмице између Данске и Хрватске која се игра вечерас у Сочију.