Хрватска противник Русије у четвртфиналу

Светско фудбалско првенство, 1/8 финала, Хрватска – Данска. Стадион у Нижњем Новгороду, Русија, 1. јул 2018. Хрватски голман Данијел Субашић брани ударац данског репрезентатица Јусуфа Поулсена.

Damir Sagolj/Reuters
Хрватска је у осмини финала светског фудбалског првенства после продужетака на пенале победила репрезентацију Данске и у четвртфиналу се састаје са репрезентацијом Русије.

Данци су постигли гол већ у првом минуту меча, када је Субашићеву мрежу затресао Јоргенсен, а Хрвати узвратили већ у четвртом минуту голом Манџукића. Резултат 1:1 је остао непромењен до краја регуларног тока утакмице и у наставцима.

Хрвати су били бољи у извођењу пенала и пласирали се у четвртфинале, тако да се у суботу 7. јула у Сочију састају са репрезентацијом Русије.

Свако, па и делимично копирање материјала Russia Beyond без писмене дозволе и линка на оригинални текст објављен на веб-сајту Russia Beyond третира се као грубо кршење закона о ауторским правима Руске Федерације. Russia Beyond и медијски холдинг RT задржавају право реаговања на сличне противправне радње и покретања судског поступка.