Хрватска противник Русије у четвртфиналу

Светско фудбалско првенство, 1/8 финала, Хрватска – Данска. Стадион у Нижњем Новгороду, Русија, 1. јул 2018. Хрватски голман Данијел Субашић брани ударац данског репрезентатица Јусуфа Поулсена.

Damir Sagolj/Reuters
Хрватска је у осмини финала светског фудбалског првенства после продужетака на пенале победила репрезентацију Данске и у четвртфиналу се састаје са репрезентацијом Русије.

Данци су постигли гол већ у првом минуту меча, када је Субашићеву мрежу затресао Јоргенсен, а Хрвати узвратили већ у четвртом минуту голом Манџукића. Резултат 1:1 је остао непромењен до краја регуларног тока утакмице и у наставцима.

Хрвати су били бољи у извођењу пенала и пласирали се у четвртфинале, тако да се у суботу 7. јула у Сочију састају са репрезентацијом Русије.

Текстови Russia Beyond су слободни за преузимање. Бићемо вам захвални ако их будете објављивали са линком који води на оригинални текст, односно на нашу страницу. Хвала!