Ево како је требало против Шаћирија и екипе: Шведска шаље кући Швајцарску са 1:0

колаж Слободан Ђукић
Шведска је у Санкт Петербургу пред 64.000 гледалаца победила репрезентацију Швајцарске и пласирала се у четвртфинале Светског фудбалског првенства.

Сусрет осмине финала Мундијала који се одржава у Русији завршен је резултатом 1:0 у корист Шведске. Гол је у 66. минуту постигао Емил Форсберг.

Швеђани су направили много више шанси од противничке екипе, а неколико пута нису искористили стопостотну прилику. Швајцарски репрезентативци су у другом полувремену упутили само једну лопту ка голу Шведске. У продужетку другог полувремена Михаел Ланг је добио црвени картон и искључен је из игре.

Подсећамо да је Србија у групној фази Мундијала изгубила од Швајцарске са 1:2, и то је, између осталог, један од разлога што су многи Срби у овој утакмици навијали за Шведску, која је показала како треба на прави начин организовати игру против швајцарске репрезентације.

Навијачи су на сајту Фифе прогласили Форсберга за најбољег играча утакмице.

Швеђани ће се у 1/4 финала 7. јула састати у Самари са победником меча између Колумбије и Енглеске који се игра вечерас на стадиону „Спартак“.

Текстови Russia Beyond су слободни за преузимање. Бићемо вам захвални ако их будете објављивали са линком који води на оригинални текст, односно на нашу страницу. Хвала!