Драма у Сочију: Русија после лошијег извођења пенала није прошла у полуфинале СП

Черишев постиже први гол за репрезентацију Русије.

Максим Шеметов/Reuters
У четвртфиналу Мундијала 2018. репрезентација Русије је изгубила од Хрватске у извођењу једанаестераца после нерешеног резултата 2:2.

У првих деведесет минута су обе екипе постигле по један гол. Черишев је у 31. минуту фантастичним шутом затресао Субашићеву мрежу, а Хрватска је изједначила у 40. минуту голом Крамарића.

Затим су Хрвати повели у првом продужетку голом Виде у 101. минуту, а у другом продужетку је на 2:2 изједначио Фернандес у 114. минуту.

У пеналима су хрватски репрезентивци били бољи, тако да се Хрватска пласирала у полуфинале и играће 11. јула против Енглеске у Москви на стадиону Лужњики.

Текстови Russia Beyond су слободни за преузимање. Бићемо вам захвални ако их будете објављивали са линком који води на оригинални текст, односно на нашу страницу. Хвала!