„Фудбал се не враћа кући”: Хрватска побеђује Енглеску са 2:1

Хари Магвајер у дуелу са Марцелом Брозовићем.

Christian Hartmann/Reuters
Енглески навијачи су уочи утакмице певали песму „it's coming home, football coming home“, али се њихове наде нису оствариле. У полуфиналу Светског фудбалског првенства у Русији на московском стадиону Лужњики Хрватска је победила Енглеску резултатом 2:1 и пласирала се у финале.

Енглези су повели већ у 5. минуту голом Трипијера из слободног ударца, после фаула над Алијем на ивици казненог простора. Eнглези су уверено контролисали ток утакмице и чинило се да је други гол за Енглеско само питање времена.

Међутим, као и утакмици против Русије, Хрвати су провели друго полувреме много јаче. Изједначили су у 68. минуту, када је мрежу енглеског голмана затресао Перишић.

После нерешеног резултата 1:1 у првих 90 минута играни су продужеци што је већ постала традиција за „коцкасте” на овом првенству. У  продужецима је Хрватска наставила да доминира, а Енглези за разлику од Руса нису успели да то спрече. У другом продужетку, у 109. минуту Манџукић је искористио Перишићев пас и постигао други гол.

Утакмица је завршена резултатом 2:1 за Хрватску, која у недељу 15. јула игра против Француске у финалу Мундијала 2018. То је најбољи резултат у историји хрватског фудбала.

Свако, па и делимично копирање материјала Russia Beyond без писмене дозволе и линка на оригинални текст објављен на веб-сајту Russia Beyond третира се као грубо кршење закона о ауторским правима Руске Федерације. Russia Beyond и медијски холдинг RT задржавају право реаговања на сличне противправне радње и покретања судског поступка.