Француска победила Хрватску са 4:2 и постала првак света!

Стадион Лужњики, Москва, Русија. Пехар Светског фудбалског првенства 2018. у рукама француске репрезентације.

Kai Pfaffenbach/Reuters
На стадиону Лужњики у Москви репрезентација Француске је резултатом 4:2 победила Хрватску и по други пут у својој историји постала светски шампион у фудбалу.

Француска је повела у 20. минуту, када је Гризман из слободног ударца убацио лопту у хрватски петерац, а Манџукић главом скренуо њену путању и постигао аутогол.

Хрватска је изједначила голом Перишића у 30. минуту. Седам минута касније Перишић је играо руком пред својим голом. Судија је након консултовања VAR-а досудио пенал и Француска је у 39. минуту повела са 2:1 голом Гризмана из једанаестерца.

Трећи гол за Француску постигао је Погба у 65. минуту. Затим је Мбапе у 69. минуту извандредним ударцем четврти пут затресао Субашићеву мрежу.

Смањио је вођство Манџукић после грешке француског голмана Лориса. Коначан резултат – 4:2 за Француску.

Дидије Дешан, селектор фудбалске репрезентације Француске, на рукама сојих играча.

Тако је завршено Светско фудбалско првенство 2018. чији је домаћин била Русија. Председник Фифе Ђани Инфантино изјавио је да је ово најбоље организовани Мундијал у историји.

Текстови Russia Beyond су слободни за преузимање. Бићемо вам захвални ако их будете објављивали са линком који води на оригинални текст, односно на нашу страницу. Хвала!