Француска победила Хрватску са 4:2 и постала првак света!

Живот
RUSSIA BEYOND - СРБИЈА
На стадиону Лужњики у Москви репрезентација Француске је резултатом 4:2 победила Хрватску и по други пут у својој историји постала светски шампион у фудбалу.

Француска је повела у 20. минуту, када је Гризман из слободног ударца убацио лопту у хрватски петерац, а Манџукић главом скренуо њену путању и постигао аутогол.

Хрватска је изједначила голом Перишића у 30. минуту. Седам минута касније Перишић је играо руком пред својим голом. Судија је након консултовања VAR-а досудио пенал и Француска је у 39. минуту повела са 2:1 голом Гризмана из једанаестерца.

Трећи гол за Француску постигао је Погба у 65. минуту. Затим је Мбапе у 69. минуту извандредним ударцем четврти пут затресао Субашићеву мрежу.

Смањио је вођство Манџукић после грешке француског голмана Лориса. Коначан резултат – 4:2 за Француску.

Тако је завршено Светско фудбалско првенство 2018. чији је домаћин била Русија. Председник Фифе Ђани Инфантино изјавио је да је ово најбоље организовани Мундијал у историји.