Тенковски биатлон – 2019: Србија далеко боља, Кинези умало нису оборили рекорд такмичења

marsonline
На међународном војном такмичењу „Тенковски биатлон“ данас је почело друго коло у коме је учестовала тенковска екипа Војске Србије. На малопре завршеној индивидуалној трци екипа Србије је заузела четврто место, али у изузетно оштрој конкуренцији.

Малопре се завршила индивидуална трка у којој су се такмичиле тенковске посаде Кине, Србије, Белорусије и Азербејџана. Све посаде су користиле тенкове Т-72Б3, осим Кинеза који су на такмичење дошли са својим тенковима Type-96, преноси портал Бог рата.

Србија која се није прославила у првом колу такмичења, посебно када је у питању гађање циљева из тенковског топа, спрегнут митраљеза и тешког митраљеза на куполи, данас је била знатно боља. Српски тенкисти су успели да погоде 3 од 5 циљева, што је узроковало и знатно бољи пласман. Наиме, српска посада је трку завршила за 25:08, што је за чак седам минута брже у односу на посаду број 1. Уколико би се још више повећала смиреност током гађања, резултати би били још бољи (>23 минута). Возачи су пословично били одлични и испунили су већину захтева.

Са друге стране беспрекорну увежбаност и ефикасност у употреби својих тенкова су демонстрирале тенковске посаде Кине, Белорусије и Азербејџана. Они су трку завршили са следећим резултатима:

1. Кина 5/5 18:57
  2. Белорусија 5/5 22:01
  3. Азербејџан 5/5 22:44

„Тенковски биатлон- 2019“ ће трајати до 17.августа на полигону Алабино који се налази у Московској области. На њему ће учешћа узети 25 земаља: Русија, Азербејџан, Ангола, Јерменија, Белорусија, Венецуела, Вијетнам, Зимбабве, Иран, Казахстан, Киргизија, Кина, Куба, Кувајт, Лаос, Мјанмар, Монголија, Сирија, Србија, Судан, Таџикистан, Уганда, Узбекистан, Шри-Ланка и Јужноафричка Република.

Прочитајте такође! Пуче рекорд: Руска тенковска посада завршила индивидуалну трку за мање од 19 минута

Текстови Russia Beyond су слободни за преузимање. Бићемо вам захвални ако их будете објављивали са линком који води на оригинални текст, односно на нашу страницу. Хвала!