Србија изгубила од Бразила са 0:2 и напушта Мундијал

Бразилац Тијаго Силва постиже други гол у мечу против Србије. Стадион „Спартак“, Москва, Русија, 27. јун 2018.

Grigory Dukor/Reuters
У трећем колу групне фазе, у одлучујућој утакмици против бразилске репрезентације Србија је изгубила меч резултатом 0:2 и самим тим не пролази у осмине финала.

Срби су почели игру доста жустро и деловало је да имају иницијативу. У десетом минуту је са терена морао да изађе Марсело, један од најбољих бразилских играча. И поред тога, Бразил је успео да поведе у 36. минуту када је Паулињо лобовао Стојковића.

И у другом полувремену су српски фудбалери вршили притисак на Бразилце, али је та иницијатива спласнула када је у 68. минуту мрежу репрезентације Србије затресао Силва. Тај други гол су Бразилци постигли из корнера, иако је то ситуација у којој би требало да су Срби супериорни, с обзиром на велику разлику у просечној висини играча једног и другог тима.

После другог гола је Бразил успорио темпо, успоставио посед над лоптом, вребајући прилику да брзим нападима угрози гол Србије. Стојковић је неколико пута одлично интервенисао, одбранивши шутеве Неимара, и тиме спречио да резултат буде још убедљивији у корист Бразила.

Исход меча је очекиван. Многи српски навијачи су се ипак надали у чудо, али се чудо није догодило. Репрезентативци Србије се враћају из Русије после три одигране утакмице – са једном победом и два пораза.

Свако, па и делимично копирање материјала Russia Beyond без писмене дозволе и линка на оригинални текст објављен на веб-сајту Russia Beyond третира се као грубо кршење закона о ауторским правима Руске Федерације. Russia Beyond и медијски холдинг RT задржавају право реаговања на сличне противправне радње и покретања судског поступка.